Trener personalny wellness to Trener zdrowego stylu życia

Trener Personalny Zdrowia Wellness  – to stosunkowo nowy zawód, który niedawno pojawił się na rynku. Powstał z konieczności stworzenia zawodu lekarza zdrowia a nie choroby, w wyniku szerzącej się światowej epidemii (pandemii) chorób przewlekłych, a w szczególności cukrzycy i otyłości, z którą lekarze medycyny konwencjonalnej nie są w stanie sobie poradzić.

Trener personalny to dzisiaj osoba, która jest wszechstronnie przygotowana do pracy z klientem. Zajmuje się nie tylko szeroko pojętym fitnessem, ale pracuje z klientem także od strony żywieniowej, psychologicznej, pedagogicznej i coachingowej. Trener personalny będzie więc umiał poprowadzić zajęcia zarówno z osobą młodą, jak i starszą, niezależnie od tego, czy jest mężczyzną, czy kobietą w ciąży, czy jest sportowcem, czy amatorem, czy ma dobrą kondycję, czy problemy zdrowotne.

Trener personalny będzie potrafił przeprowadzić trening nie tylko w klubie fitness, ale również w domu klienta, w terenie czy na basenie i w każdym innym miejscu. Jeśli będzie taka potrzeba wybierze się z Tobą do sklepu, aby pomóc ci w zakupach zdrowej żywności.

Trener zdrowia wellness to osoba, która podchodzi holistycznie (całościowo) do tematu zdrowia, dba nie tylko o ciało, tak jak np. trener personalny fitness, ale również o stan psychiczny i duchowy oraz, zgodnie z filozofią wellness, dba równoważnie o wszystkie obszary życia.

Trener personalny wellness lekarzem zdrowia

Trener wellness jest lekarzem zdrowia czyli, zgodnie z definicją zdrowia publicznego, posiada umiejętność zapobiegania chorobom i przedłużania życia. Promuje zdrowie i sprawność fizyczną oraz dba o higienę środowiska.

Trener personalny wellness pomaga innym wprowadzać pozytywne zmiany w życiu, uczy jak prowadzić zdrowy styl życia, a w szczególności jak:

• odżywiać się zdrowo, eliminując złe nawyki i przyzwyczajenia
  • uprawiać aktywność fizyczną wellness, która jest oparta na codziennej aktywności ruchowej
  • dbać o swoją psychikę, żeby rozumieć jej wpływ na zdrowie
  • radzić sobie ze stresem
  • równoważnie prowadzić zdrowe życie we wszystkich jego obszarach
  • interpretować filozofię wellness

Trener personalny wellness może zamienić swoją rolę i stać się coachem!

Rola trenera polega na treningu, szkoleniu kogoś. Mówisz mu, co robić, jak to robić, jak często to robić i jakiego sprzętu, narzędzi czy oprogramowania używać. Ta wiedza opiera się na nauce, badaniach, dowodach i spostrzeżeniach trenera.

Kiedy natomiast Twój klient nauczył się już wszystkiego i dalej nie potrafi dokonać zmian w stylu życia powinieneś zamienić swoją rolę i stać się coachem.

Rola Coacha polega na tym że zadajesz pytania. Pytasz o opinie, rozumiesz strategie motywacyjne, słuchasz znacznie więcej niż mówisz. Ty decydujesz, w jaki sposób klient rozumie siebie i jak zbliża się – lub odchodzi – od tego, czego chce lub czego nie chce. Jesteś jego sondą.

W tym celu stworzyliśmy innowacyjny, podwójny program szkoleniowy  Trener personalny & Life Coach wellness przygotowujący wszechstronnie do pracy z klientem, który łączy kompetencje trenera z umiejętnościami coacha.

Trener personalny & Life Coach wellness o najobszerniejszy w naszej ofercie certyfikowany kurs. Obejmuje siedem kompetencji i certyfikatów w zakresie zdrowia wellness.