/ News / Ruch wellness

Ruch wellness


 

 Ruch wellness

 To zespół działań naszej fundacji, skierowanych do całego społeczeństwa, mających na celu uświadomienie wszystkim zagrożeń wynikających z prowadzenia niewłaściwego stylu życia i przekazanie jak w prosty sposób można go zmienić, jak należy się odżywiać, uprawiać aktywność fizyczną i uwzględniać wpływ psychiki na nasze zdrowie.

Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy siedzą na sofach przed telewizorem, jedzą chipsy popijając kawą, słodkim napojem lub piwem i przekazać im, że te ważne dla zdrowia zmiany nie są trudne do realizacji.

Żeby ich dokonać nie musisz wcale chodzić na siłownię, kupować drogiego wyposażenia sportowego, brać udziału w maratonach czy innych zawodach. Nie musisz w ogóle biegać, bo wystarczy Ci stosowanie codziennej aktywności fizycznej wellness (p. Aktywność fizyczna).

Powinieneś tylko „wstać z sofy” i zadbać o ruch, ten codzienny zwykły ruch, właściwe odżywianie (p.Dieta Wellness) oraz swoją psychikę i nauczyć się radzić sobie ze stresem (p.Psychika).

 W tym celu:

1. Opracowaliśmy programy:

    • Właściwego odżywiania nazwanego Dieta Wellness (patrz Dieta)
    • Codziennej aktywności ruchowej (patrz Aktywność fizyczna)
    • Radzenia sobie ze stresem i zwiększania świadomości dotyczącej wpływu psychiki na zdrowie i odżywianie (patrz Psychika)

2. Przygotowaliśmy i wydaliśmy książkę „Wellness – zdrowy styl życia” dostępną na tej stronie

3. Uruchomiliśmy stronę internetową Bądźwell.pl która ma być portalem skupiającym i integrującym wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w naszym Ruchu (zakładka Bądźwell.pl)

4. Umieszczamy cyklicznie krótkie filmy promocyjno – szkoleniowe na naszym kanale na You Tube

5. Prowadzimy szkolenia i seminaria w Akademii Wellness (p. Akademia), która jest szkołą zdrowego stylu życia i przygotowuje ekspertów wellness niezbędnych dla osiągnięcia naszego celu. Wyszkoleni przez nas doradcy żywieniowi, instruktorzy i trenerzy personalni zdrowego stylu życia wellness będą mogli stworzyć placówki konsultacyjne i konsultacyjno – treningowe, które mogą się z czasem rozwinąć w kluby lub ośrodki wellness. Placówki wellness mogą powstać w prowadzonych już gabinetach dietetycznych, kosmetycznych, fizjoterapeutycznych, klubach fitness, obiektach SPA, hotelach, pensjonatach, restauracjach itp. Trener personalny wellness może działać również jako freelancer.

Wszyscy którzy będą u nas przeszkoleni i wyrażą chęć prowadzenia tego typu działalności dostaną od nas nieodpłatnie licencję i instrukcje oraz pomoc we wprowadzeniu zasad zdrowego stylu życia oraz będą mogli używać logo Diety Wellness. Mogą też liczyć na pomoc w układaniu jadłospisów i przepisów oraz w opracowaniu menu wellness do restauracji.

Kluby te objęte będą przez nas opieką medialną, ich wizytówki będą wymienione na stronie głównej portalu Bądźwell.pl.

Tylko w ten sposób może powstać ruch który stworzy modę na zdrowy styl życia, nie tylko wśród młodych wysportowanych ludzi ale również wśród tych, którzy nie chcą lub nie mogą z różnych względów chodzić na siłownię, biegać codziennie i brać udziału w masowych biegach, zawiedli się na dietach powodujących efekt jo-jo, są zestresowani, przemęczeni, brakuje im radości życia lub po prostu myślą, że się do tego stylu nie nadają bo są np. za starzy.

Mamy nadzieję że po zapoznaniu się z materiałem, który przedstawiamy na naszej stronie oraz po przeczytaniu książki „Wellness – zdrowy styl życia” zmienisz zdanie na temat możliwości zmiany swoich nawyków i stylu życia. Zrozumiesz, że nie jest to trudne i że warto się uodpornić od chorób przewlekłych i hipokinetycznych (wynikających ze zbyt małej ilości ruchu w codziennym życiu), zmienić swój wygląd, mieć dobre samopoczucie, a w konsekwencji przedłużyć zdrowe życie. Po podniesieniu swojej świadomości zrozumiesz, że dokonywać tego typu zmiany jest lepiej w grupie. Powiadom więc innych o tym i namów ich żeby robili to samo, a najlepiej róbcie to razem.

W ten sposób przyczynisz się do tworzenia ruchu wellness, pomożesz innym tak jak inni pomogli Tobie.

Przyłącz się do nas!

Bądź well!