Książka „Wellness – zdrowy styl życia”  Gratis!

Każdy uczestnik kursu otrzymuje tę książkę w formie e-booka gratis!

   Publikacja ta została napisana przez Andrzeja Matuszewskiego – fundatora naszej fundacji, ma na celu rozpropagowanie idei wellness i zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Autor przekazał fundacji prawa autorskie z zastrzeżeniem, że cały dochód ze sprzedaży książki ma być przeznaczony na promocję zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia.

   Książka jest częścią materiału szkoleniowego naszej Akademii Zdrowia Wellness, część jej treści umieściliśmy też na naszej stronie Bądźwell.pl. Całość w formie e-booka można zakupić po promocyjnej cenie na naszych stronach internetowych. Zakup książki wspiera naszą działalność statutową.

Opis:

   Książka ta jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie interpretacji filozofii wellness, której celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia i przedłużenie zdrowego życia, a głównym czynnikiem doprowadzającym do tego jest zdrowy styl życia.

   Określa cel i ideę, obowiązujące w życiu. W prosty i czytelny sposób wyjaśnia zasady życia zgodnego z wellness. Podaje definicje, których brakuje w powszechnej interpretacji wellness.

   Udowadnia, że wellness można, bez nadużycia, nazwać zdrowiem holistycznym, ponieważ obejmuje wiele obszarów życia, których charakterystyka została dokładnie opisana w tej publikacji.

Zawiera opisy:

  • innowacyjnej diety, będącej stylem życia, dzięki której poznasz tajemnice odchudzania i przyczyny powstawania otyłości,
  • nowatorskich form aktywności fizycznej wellness, opartych na codziennej aktywności ruchowej,
  • aspektów psychologicznych: wpływu psychiki na zdrowie i życie oraz radzenia sobie ze stresem. Książka w przejrzysty sposób przedstawia, jak można, poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, zapobiegać chorobom przewlekłym, takim jak: cukrzyca typu 2, choroby serca, nowotwory, udary oraz jak obniżyć ryzyko występowania przedwczesnych zgonów.     

Prezentuje również, jak dokonać czegoś więcej, czyli… jak dożyć 120 lat w dobrym zdrowiu i poczuciu młodości. Możemy wykorzystać to, że jak twierdzą naukowcy, nasze wszystkie organy są przystosowane do tak długiego życia, a nie osiągamy go tylko dlatego, że prowadzimy niezdrowy styl życia.